Hemen Kayıt Ol: 0850 532 30 10 - Email: info@sosyalmedyaegitimzirvesi.com

TWİTTER 140 KARAKTER SINIRINI
ESNETİYOR!

sosyal medya eğitim zirvesi
twitter 140 karakter sınırı

Twitter 140 Karakter Sınırını Esnetiyor!

Twitter kullanıcılarının en şikayet ettiği konulardan biri Twitter’ın 140 karakterle sınırlı olmasıdır. Yapılan yeni güncelleme bu şikayeti biraz olsun azaltacak gibi duruyor. Yeni güncellemeye göre atılan Tweet’lere resim, video veya kullanıcı adı eklendiğinde 140 karakterlik alan azalmayacak. Önümüzdeki aylarda devreye girecek güncelleme sayesinde artık paylaşımlarınızı Retweet yaparak alıntılayabileceksiniz.

Bu yenilikle Tweet’ler sadeleşecek ve 140 karakterlik paylaşımlar esnekleşerek kullanıcıların daha rahat hissetmesi sağlanacak. Ayrıca bu sadelik yeni kullanıcıların ve birbirleriyle daha iyi iletişim kurmak isteyenlerin hızlı ve doğrudan sohbet etmelerine imkan verecek.

Örneğin; Tweet’lere yanıt verirken koyulan @kullanıcıadı harf sayınızı düşürmeyecek, eklediğiniz fotoğraflar ve videolar da 140 karakterinizi tüketmeyecek.

Yeni Gelen Değişiklikler

  • Herhangi bir Tweet’e yanıt yazarken, @kullanıcıadı ifadesi artık 140 karakter sınırı içinde yer almayacak.
  • Fotoğraf, GIF, video ve anket ya da alıntı Tweet gibi ekleri Tweet’inizin karakter sınırında yer almayacak.
  • Daha önce atılan Tweet’ler için Retweet butonu devreye sokulacak.

Bu yeniliklerle Twitter’da sohbet etmek kolaylaşırken karakterleri kısıtlı kullanmak da azalacak. Ayrıca aylar önce paylaştığınız bir tweeti rahatlıkla bulacak ve tekrar takipçilerinize sunabileceksiniz.

Ayrıca hashtaglerinizden kısmak zorunda kalmayacak ve sosyal medya çalışmalarınızı daha rahat sürdüreceksiniz.

twitter 140 karaktertwitter karakter sorunutwitter karakter sayısı

 

Karşılıkla Takiplerde % 56 Artış Yaşandı!

Facebook ve Instagram gibi sosyal ağların gerisinde kalan Twitter, son zamanlarda yaptığı değişikliklerle kullanıcılarını tekrar kendine bağlamaya başladı. Timeline’da atılan Tweet’leri kaçırmama ve geri dönme özelliği sayesinde kullanıcılar daha rahat bir kullanıma kavuştular.

Ayrıca Twitter’a yeni katılanlara yarar sağlayan bir özellik daha eklendi. Başlık, yer ve kişilerle ilgili yeni hesapları bulmak kolaylaştı ve hem iOS hem de Android üzerinde Twitter’da takip oranlarında % 48; karşılıklı takiplerde ise % 56 gibi çok büyük bir artış sağladı.

Twitter kurulduğu günden bugüne fotoğraflar, video, GIF’ler, anketler ekleyerek gelişti. Tüm bu değişiklere ek olarak Twitter, sağladığı hizmeti daha basit ve içten bir şekilde sunmaya devam etti. Halen hızlı ve doğru yollarla sohbet etmenin ve haberleşmenin adresi olmak için kendini geliştirmeye devam ediyor. Yeni gelişmeleri takip ederek etkilerini ve yararlarını önümüzdeki zamanlarda göreceğiz…