Hemen Kayıt Ol: 0850 532 30 10 - Email: info@sosyalmedyaegitimzirvesi.com

TÜRKİYE’NİN EN ÜNLÜ VE
BAŞARILI 10 SOSYAL
MEDYA UZMANI

sosyal medya eğitim zirvesi

Türkiye’nin En Ünlü ve Başarılı 10 Sosyal Medya Uzmanı

20. yüzyılın son çeyreğinde meydana gelen teknolojik gelişmeler “medyanın dönüşümü” olgusunu da beraberinde getirdi. Web 2.0 akımının gelişmesiyle birlikte sosyal medya adıyla da etkileşimli, bilgi alışverişinin yapıldığı, insanların birbirleriyle tanıştığı ve arkadaş oldukları platformlar olarak ortaya çıktı. Günümüzde sosyal medya, içinde şirket yöneticilerinden reklamcılara kadar geniş bir kitlenin hem fikir alışverişi yaptığı hem ürün pazarladıkları hem de kendilerini tanıttıkları alanlar olarak görülmeye başlandı. Böylece mükemmel bir reklam platformu oldu.

Zaman ve mekan sınırlaması olmadan paylaşım yapılan sosyal medya ağlarının, Türkiye’de 5 – 6 senedir değeri anlaşılmıştır. Öyle ki son yıllarda Türkiye Avrupa’nın internette en çok zaman geçiren ülkesi haline gelmiştir. İnternette sosyal medyanın kullanımı ise %68’in üzerindedir. Kullanıcılar işte, evde ve cep telefonlarında haber alma, alışveriş yapma ve iletişim amaçlı sosyal medya hesaplarını kullanmaktadırlar. Türkiye’de sosyal medya markaların rekabetli olan bu platformları kullanmaya başlamalarıyla birlikte daha da gelişmiştir.

Türkiye’de Sosyal Medya Uzmanlığı

Türkiye’de sosyal medya uzmanlığı aslında deneme yanılma yoluyla gelişti diyebiliriz. İlk yıllarda sosyal medya uzmanları Facebook ve Twitter gibi hesaplarında binlerce takipçisi olan kişiler olarak görülüyorlardı. Markalar bu kişilerin kişisel hesaplarından kazanç sağladığını görünce kendileri için sosyal medya hesapları açmaya ve uzman yetiştirmeye başladılar. Yıllar sonra da bu sektörün getirisinin anlaşılmasıyla gerçekten uzman diyeceğimiz deneyimli isimlerle karşılaştık. Bu isimler arasından en iyi 10 kişiye yakından bakarsak:

  1. Orhan Gürbüz

Orhan Gürbüz1980 yılında Erzincan’da doğan ve Türkiye’nin ünlü ve başarılı sosyal medya uzmanları arasında yer alan Orhan Gürbüz, ilk olarak 15 yaşında aile şirketleri olan İklim Plus Dayanıklı Tüketim Malları Tic.Ltd.Şti. bünyesinde çalışmaya başlayarak iş hayatına adım atmıştır. Kuruculuğunu yaptığı 8 Hizmet ( Web Home, SOSYAL MEDYA Destek, Tasarım Plus, Foto Life, Sanal Tur 360, Tescil Plus, Reklam Plus, Tatil Home), 10 Eğitim (SEO Akademi, Foto Life Akademi, Resim Akademi, Kariyer Home, Sinema Akademi, Dil Akademi, İmaj Akademi, Web Akademi, Model Akademi, Sanat Akademi) markası ile e-ticaret, turizm, iklimlendirme, tekstil, gayrimenkul, organizasyon, gıda, moda, inşaat, reklam, satış ve pazarlama, satış sonrası hizmetler başta olmak üzere kişi ve kurumlara profesyonel eğitim, danışmanlık ve koçluk desteği sunmaktadır.

Sosyal Medya çalışmalarına 2004 yılında kapsamlı reklam ajansı Web Home İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri’ni kurarak başlayan Orhan Gürbüz, 2005 yılında SEO Destek firmasını kurarak kişi ve kurumlara Sosyal Medya, SEO, Dijital Pazarlama, Adwords ve Analytics gibi hizmetler vermeye başlamıştır.

22 yıllık sektörel deneyimini paylaşmak için SEO Akademi eğitim merkezini kurarak Kurumsal ve Bireysel Sosyal Medya eğitimleri, E-ticaret, SEO, Adwords, İnternet Reklamcılığı başta olmak üzere toplam 27 branşta eğitim vermektedir.

ODTÜ, Marmara, Uludağ, Mehmet Akif Ersoy, Maltepe ve Eskişehir Osmangazi Üniversitelerinde; Eczacıbaşı Girişim, Ümraniye Belediyesi, Azercell ve Rönesans Holding gibi dünya çapında kuruluşlara SEO, Sosyal Medya, Dijital Pazarlama ve Görsel Optimizasyon eğitimleri vermiş, kariyer günlerine ve pazarlama zirvelerine konuşmacı olarak katılmıştır.

Halen eğitim ve hizmet markalarıyla sektördeki en iyi isimlerden biri olan Orhan Gürbüz, Sosyal Medya sektöründe hatırı sayılır bir yere sahiptir.

Türkiye’nin en iyi ve başarılı sosyal medya uzmanlarının hayat hikayeleri ve başarılarından ilham alarak sizler de kariyerinizi bu alanda inşa edebilirsiniz. Alanında ün yapan sosyal medya uzmanlarından taktik almak için uzmanlarla iletişime geçebilirsiniz.