Hemen Kayıt Ol: 0850 532 30 10 - Email: info@sosyalmedyaegitimzirvesi.com

DÜNYANIN EN ÜNLÜ VE BAŞARILI
8 SOSYAL MEDYA UZMANI

sosyal medya eğitim zirvesi

Dünyanın En Ünlü ve Başarılı 8 Sosyal Medya Uzmanı

Sosyal medya, internetin gelişmesiyle birlikte ortaya çıkmış bir kavram. İnsanların birbiriyle haberleşme, konuşma ihtiyaçlarını gideren; birbirlerini takip etmelerine olanak tanıyan sosyal medya ağları şimdilerde reklam ve pazarlama merkezlerine dönüştü. Markaların sosyal medyanın kullanıcılara ulaşma gücünü fark etmelerinden sonra, bu platformlar tanıtım amaçlı da kullanılmaya başlandı. Bu aşamadan sonda tanıtımları profesyonelce yürütecek, markayı temsil edecek, markanın kısıtlı bütçesini genişletecek kişilere ihtiyaç duyuldu ve sosyal medya uzmanları yetiştirildi.

Dünyanın en ünlü ve başarılı sosyal medya uzmanları aslında bu günlere kendilerini geliştirerek geldiler. Küçük reklam kampanyalarından en ünlü markaların tanıtımlarını yürütmeye başladılar. Bu isimler arasından en iyi 10 kişiye yakından bakarsak:

  1. Orhan Gürbüz

Orhan Gürbüz1980 yılında Erzincan’da doğan ve Türkiye’nin ünlü ve başarılı sosyal medya uzmanları arasında yer alan Orhan Gürbüz, ilk olarak 15 yaşında aile şirketleri olan İklim Plus Dayanıklı Tüketim Malları Tic.Ltd.Şti. bünyesinde çalışmaya başlayarak iş hayatına adım atmıştır. Kuruculuğunu yaptığı 8 Hizmet ( Web Home, SEO Destek, Tasarım Plus, Foto Life, Sanal Tur 360, Tescil Plus, Reklam Plus, Tatil Home), 10 Eğitim (SOSYAL MEDYA Akademi, Foto Life Akademi, Resim Akademi, Kariyer Home, Sinema Akademi, Dil Akademi, İmaj Akademi, Web Akademi, Model Akademi, Sanat Akademi) markası ile e-ticaret, turizm, iklimlendirme, tekstil, gayrimenkul, organizasyon, gıda, moda, inşaat, reklam, satış ve pazarlama, satış sonrası hizmetler başta olmak üzere kişi ve kurumlara profesyonel eğitim, danışmanlık ve koçluk desteği sunmaktadır.

Sosyal Medya çalışmalarına 2004 yılında kapsamlı reklam ajansı Web Home İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri’ni kurarak başlayan Orhan Gürbüz, 2005 yılında SEO Destek firmasını kurarak kişi ve kurumlara Sosyal Medya, SEO, Dijital Pazarlama, Adwords ve Analytics gibi hizmetler vermeye başlamıştır.

22 yıllık sektörel deneyimini paylaşmak için SEO Akademi eğitim merkezini kurarak Kurumsal ve Bireysel Sosyal Medya eğitimleri, E-ticaret, SEO, Adwords, İnternet Reklamcılığı başta olmak üzere toplam 27 branşta eğitim vermektedir.

ODTÜ, Marmara, Uludağ, Mehmet Akif Ersoy, Maltepe ve Eskişehir Osmangazi Üniversitelerinde; Eczacıbaşı Girişim, Ümraniye Belediyesi, Azercell ve Rönesans Holding gibi dünya çapında kuruluşlara Sosyal Medya, Dijital Pazarlama, SEO ve Görsel Optimizasyon eğitimleri vermiş, kariyer günlerine ve pazarlama zirvelerine konuşmacı olarak katılmıştır.

Halen eğitim ve hizmet markalarıyla sektördeki en iyi isimlerden biri olan Orhan Gürbüz, Sosyal Medya sektöründe hatırı sayılır bir yere sahiptir.

  1. Glen Gilmore

Glen GilmoreSosyal Medya Kanaat Önderi, Dijital Pazarlama Stratejisti olan Glen Gilmore, Forbes’in belirlediği en etkili 20 sosyal medya kanaat önderi arasında gösterilmektedir.

Glen Gilmore ‘Social Media Law for Business’ kitabının yazarı ve ‘Stratejik Digital Marketing’ kitabının eş yazarıdır.

Fortune 500 şirketlerine sosyal medya pazarlama stratejileri üzerine eğitimler vermektedir. Dijital Pazarlama, Yükselen Teknoloji, Marka Yönetimi, Kriz İletişimi ve Küresel Sosyal Medya Hukuku ve MBA kursları vermektedir. Dünyanın en iyi sosyal medya uzmanları arasında gösterilmektedir.

  1. Richard Stacy

Richard StacySosyal Medya Stratejisti Richard Stacy son 25 yılında halkla ilişkiler ve iletişim alanlarında, Sidney’den Londra’ya dünyanın farklı noktalarında; Avrupa Komisyonu, Avrupa Uzay Ajansı, IBM, P&G, Diageo ve Commonwealth Bank of Australia gibi birçok önemli markaya hizmet vermiştir.

Kurumsal iletişimden kriz yönetimine ve tüketim markalarına kadar iletişim alanının farklı birçok alanında tecrübe sahibi olan Stacy, aynı zamanda Stacy Consulting isimli kendi ajansının yöneticiliği de yapmaktadır.

Sosyal medyanın, medya ve iletişimin geleceği olduğuna inanan Stacy, 10 yıldır çalışmalarını özellikle bu alana odaklanarak sürdürmektedir.

  1. Rishi Saxena

Rishi SaxenaRishi Türkiye ve Orta Doğu pazarları için, Facebook’ta ölçüm çalışmaları yapmaktadır. Facebook öncesinde ise, Rishi 10 yılı aşkın bir süre medya ve pazar araştırma alanlarında çalışmış ve önemli küresel / bölgesel müşteriler edinmiştir.

Dünyanın en iyi sosyal medya uzmanları arasında gösterilen Rishi, halen Communication Management Masters eğitimine devam etmektedir.

Facebook’ta şimdiki görevi, yayınlanan reklamların etkisini ve etkinliğini ölçmek olan Saxena, müşterileri ile yakından çalışır. Ayrıca ölçeklenebilir ölçüm çözümleri belirlemek ve geliştirmek de görevleri arasındadır. Facebook için eğitimlere ve konferanslara katılmaya devam etmektedir.

  1. Stuart Wilkinson

Stuart WilkinsonIAB Avrupa yönetim kurulu üyelerinden ve comScore şirketinin başkanlarından olan Stuart Wilkinson dünyanın en iyi SEO uzmanları arasında gösterilir.

Marka reklam ve araştırma komitelerini temsil eden Stuart, Pazarlama, Dijital Pazarlama, Online Reklam, Dijital Strateji, Pazarlama İletişimi konularında uzmandır.

Dünya çapında eğitimlere konuşmacı olarak katılan Wilkinson, E-mail Marketing, Pazar Araştırması ve Marka Yönetimi deneyimleri ile kurumsal firmalara hizmet vermeye devam etmektedir.

 

  1. Mohamed Şerif Bah

Mohamed Şerif BahMBA, BA, Dip. Girişimci Pazarlamacı, Sosyal Medya Stratejisti, Marka Yönetimi Uzmanı ve Takım oyuncusu Mohamed Şerif Bah, başarılı sosyal medya uzmanlarından biri olarak kariyerini sürdürmekte.

Airtel’de sosyal medya uzmanı olarak yer alan Bah, online ve offline pazarlama stratejileri, marka sadakati ve lovermarks oluşturmak, profesyonel marka yönetimi, uluslararası medya iletişimi konularında çalışmaktadır.

Genç Afrikalı Liderler Girişimi üyelerinden Bah, Marka Yönetimi, İş Stratejisi, Sosyal Medya Pazarlama, Dijital Pazarlama konularında da danışmanlık yapmaktadır.

  1. Alessia Clusini

Alessia ClusiniSosyal medya pazarlama, blogging, pazarlama stratejisi ve sosyal medya danışmanlığı alanlarında dünyanın en iyi isimlerinden biri olan Alessia, Project Manager & Social Media Strategist olarak 10 yılı aşkın süredir çalışmaktadır.

FIAT, Virgin, Victoria Secret, Juventus, Vogue, Fondazione Telecom, Regione Toscana, Slow Food, La Repubblica, L’Espresso, Il Fatto Quotidiano, Rai, Radio 24, Channel 7 Australia gibi dünyaca ünlü markaların ve kuruluşların sosyal medya ve reklam çalışmalarını yürütmüştür.

Sosyal medya takipçi artırma, sayfa görüntüleme ve tıklama oranlarını artırma konusunda dünyanın en iyi strajesitlerinden biri olan Alessia, halen çalışmalarına ve eğitimlerine devam etmektedir.

  1. Joel Comm

Joel CommNew York Times’ın En Çok Satan Yazarı ve Yeni Medya Pazarlama Stratejisti Joel Comm, sosyal medya, internet pazarlama, e-ticaret ve mobil uygulamalar konusunda uzmandır. Dünyanın her yerindeki uluslararası etkinliklerde konuşmacı olarak yer almaktadır. Microsoft, National Speaker’s Association, American Marketing Association, Business Marketing Association, IBM, One Network Direct/Digital River, The DaVinci Underground, Global 1 Training, Affiliate Summit konuşmacıları arasında yer almaktadır.

iPhone Uygulama Geliştirici, Android Geliştirici ve Windows Mobile Geliştirici olarak çalışmış; dünyanın ünlü markalarının kampanyalarını ve dijital stratejilerini yönetmiştir.

Dünyanın en iyi 10 sosyal medya uzmanının başarılı hayat hikayelerinden ilham alarak sizler de profesyonel kariyer yolunuzu çizebilirsiniz. Başarılı bir sosyal medya uzmanı olarak ünlü markalarla çalışabilirsiniz.