Hemen Kayıt Ol: 0850 532 30 10 - Email: info@sosyalmedyaegitimzirvesi.com

BİLMENİZ GEREKEN 5 SOSYAL
MEDYA TRENDİ

sosyal medya eğitim zirvesi
sosyal medya trendleri

Bilmeniz Gereken 5 Sosyal Medya Trendi

Sosyal medya her geçen gün değişiyor ve bu değişime ayak uydurmakta bazen geç kalabiliyorsunuz. Son zamanlarda karşınıza çıkan yeni trendleri yıllardır Sosyal Medya Uzmanlığı yapan biri olarak bile ilk defa duyuyor olabilirsiniz.

Sosyal medyanızı yenilemek ve geliştirmek için adım atacaksanız bilmeniz gereken ve son zamanların en moda trendleri olan 5 akımı sayfamızda öğrenebilirsiniz.

  1. Mobil Uygulamaların Önceliği

Mobil uygulamalar artık her yerde. Elbette bu akımı duymuşsunuzdur ancak önemini tam olarak kavramamış olabilirsiniz. Sosyal medya ağları ve Google gibi arama motorları yeni ürünlerini mobil cihazları düşünerek tasarladıkları için klasik web sayfalarınızdan çok mobil platformlarınıza önem vermeniz gerektiğini söyleyebiliriz. Yani sosyal medya hesaplarınızda yapacağınız güncellemeler öncelikli olarak mobil platformlarınızı kapsamalıdır.

  1. Anlık Video ve Gerçek Zamanlı Etkileşim

Insragram, Facebook ve Snapchat ile anlık videoların ne kadar önemli olduğunu görmüş olduk. Mobil cihazlardaki internet hızının artması ve akıllı telefonların kullanımının yaygınlaşmasıyla videoların önemi katlandı. Yeni sosyal medya trendlerinden biri de bu.

  1. Dijital Yardımcılar ve Sesle Arama

Son birkaç yıldır sesli arama hem sosyal medyayı hem de SEO çalışmalarını etkiliyor. Siri ve Cortana akıllı cihazlarda kullanıcılarına bir asistan gibi hizmet ediyor. Amazon Alexa ve Google Home ise son zamanların yeni trendi. Bu akıllı uygulama ve yazılımlara artık istediğiniz gibi soru sorabiliyor ve faydalı cevaplar alıyorsunuz. Dolayısıyla sosyal medya hesaplarınızda ve web sitelerinizde bu sorulara cevap verecek içeriklerin, iletişim ve yol tariflerinin, sıkça sorulanlar sayfalarının bulunması gerekiyor. Böylece doğal ziyaretçi sayınız da artmış oluyor.

sosyal medya trendisosyal medya trendmobil uygulamalar

 

  1. Messenger ve Anlık Mesajlaşma

Facebook Messenger uygulaması ile akıllı telefonlardaki yerini genişletti. Facebook kullanan hemen her kişide bulunan Messenger sayesinde anlık iletişim kurma deneyimi arttı. Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya ağı olarak kullanıcılarına daha iyi sohbet etme deneyimi veren Facebook’un yanında Instagram’ın direct message özellikleri de geliştirildi.

  1. Kişiselleştirme

Sosyal medya ağlarında artık yayın akışı kullanıcıya göre belirleniyor. Yani arama yaptığınız kelimelere, konumunuza, daha önce izlediğiniz videolara ya da beğendiğiniz fotoğraflara göre ana sayfanızda ve ilgili sayfalarda videolar ve fotoğraflar gösteriliyor. Özellikle Instagram beğenebileceğiniz videolar ve içerikler konusunda kendini rakiplerine göre daha çok geliştiriyor.

Sosyal medyada son zamanların 5 trendi kullanıcı deneyimini artırmaya yönelik. Sosyal ağların genel amaçlarına bakıldığında da kullanıcısını mutlu etmek en önemli amaç olarak görülüyor. Dolayısıyla önümüzdeki günlerde de bizi bekleyen yenilikler hep kullanıcı odaklı olacak. Web site ve sosyal medya hesapları da yeniliklere bağlı olarak güncellenecek. Geri kalmamanızı öneririz…