Hemen Kayıt Ol: 0850 532 30 10 - Email: info@sosyalmedyaegitimzirvesi.com

21 – 22 TEMMUZ 2016 SOSYAL
MEDYA EĞİTİM ZİRVESİ
TAMAMLANDI!

sosyal medya eğitim zirvesi

21 – 22 Temmuz 2016 Sosyal Medya Eğitim Zirvesi Tamamlandı!

21 – 22 Temmuz tarihlerinde düzenlediğimiz Sosyal Medya Eğitim Zirvesi, Türkiye’nin başarılı sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanları, stratejistleri, marka kurucuları ve fenomenleri ile birlikte keyifli bir şekilde tamamlandı.

21 Temmuz Cuma günü Taksim Titanic City Hotel’de saat 10.00’da başlayan Sosyal Medya Zirvemizde, son zamanların en önemli sosyal medya platformlarının ne işe yaradığını ve nasıl kullanıldığını anlattık, sosyal medyanın sırlarını paylaştık.

İlk olarak SEO Akademi Eğitmeni ve Web Tasarım Uzmanı Cem Orman, zirvemizin açılışını yaptı ve katılımcılarımıza 2 gün süresince işleyeceğimiz konular hakkında bilgi verdi. Ardından Sosyal Medya Eğitim Zirvesi ilk oturumu olan Sosyal Medya İstatistikleri bölümünde sosyal medyanın önemi, kullanım istatistikleri, sosyal medya platformlarında olmanın avantajları gibi konulara değindi.

İkinci oturumumuzda sosyal medya kursları eğitmenimiz Cem Orman, sosyal medyada proje oluşturulması hakkında bilgi verdi. Sosyal medya kampanyalarında bütçe ve hedef kitlenin önemine değinilerek sosyal ağlara göre uygulama çalışmaları yapıldı.

Web Tasarım Uzmanı Cem Orman, Sosyal Medyada SEO oturumunda ise en çok kullanılan sosyal medya araçlarından ve kullanım tekniklerinden; Facebook, Twitter, Instagram gibi sosyal medya araçlarının SEO’ya nasıl etki ettiğinden, paylaşım ve açıklamalarımızda SEO’ya uyumlu içerikleri nasıl oluşturacağımızdan bahsetti.

Yemek molasından sonra öğlen oturumumuzda Dijital Pazarlama Uzmanı Yılmaz Bozan, “Kampanya Hedefleme ve Strateji” sunumunda; Facebook ve Twitter reklam modellerini, nasıl reklam verileceğini, kampanya stratejilerinin nasıl hazırlanacağını anlatarak uygulamalı olarak kampanya hazırlamayı gösterdi. Ardından Sosyal Medya Takibi oturumunda verilen kampanyaların nasıl analiz edileceğini ve bu analiz verilerinin nasıl yorumlanacağını anlattı.

1.günün son oturumunda ise Sosyal Medya Uzmanı Selçuk Duman, Gamification adlı sunumunu gerçekleştirdi. Oyunlaştırmanın sosyal medya stratejine katkısını örnek durum çalışmaları ile birlikte anlattı. İlk günümüz keyifli ve verimli konuların işlenmesi ile tamamlandı.

2.Gün Sosyal Medya Eğitim Zirvesi, Dijital Pazarlamanın Temelleri oturumu ile açıldı. Sosyal medya kursu eğitmenimiz Cem Orman, geleneksel ve dijital pazarlamanın farklarını, gelenekselin dijitale evrimini, internetin pazarlamaya etkisini anlattı.

Kahve molasından sonra eğitmenimiz Çağla Kavi, nöropazarlamanın ne olduğundan, tüketici kararlarının nasıl etkileneceğinden, sosyal medyanın nöropazarlama ile nasıl aktif edilebileceğinden bahsetti.

Zirvemiz tüm hızla devam ederken Sosyal Medyada Fenomen Olma oturumunda Youtube fenomeni Çağrı Menteş bizimle birlikte oldu. Nasıl paylaşım yapılacağını, takipçi kazanmanın yollarını, fenomen olmak için gerekenleri anlattı.

Yemek molasında katılımcılarımız ve eğitmenlerimiz birbirlerini yakından tanıdılar ve keyifli sohbetler ettiler. Yemek sonrası ilk oturumda Dijital Pazarlama Uzmanı Cüneyt Efe Özar, sosyal medyada topluluk ve içerik, online topluluk yaratma, mobil pazarlama konularında ayrıntılı bir eğitim verdi. Markanın sosyal ağlarda paylaşım taktikleri, içerik hazırlama, takipçide aidiyet uyandırma, mobil platformlarda dikkat çekme konularını anlattı.

Uzman Psikolog Melis Alioğlu ise Sosyal Medyada Psikoloji oturumunda pazarlama psikolojisinin ne olduğunu, ikna yöntemlerini, duygusal pazarlamanın nasıl yapılacağını, online dünyada tüketicilerle empati kurmayı, e-ticarette tüketicilerin satın alma kararlarına etki eden durumları anlattı.

2 günlük Sosyal Medya Eğitim Zirvesi sonunda eğitmenlerimiz katılımcılarımızın sorularını yanıtladılar. Ardından yapılan çekilişle 1 kişiye SEO Akademi’den SEO Eğitimi, 1 kişiye Foto Life Akademi’den Temel Fotoğrafçılık Kursu hediye edildi. Sertifikaların da verilmesiyle birlikte hatıra fotoğrafı çekilerek vedalaşıldı. Keyifli bir eğitim daha böylece son buldu…