Hemen Kayıt Ol: 0850 532 30 10 - Email: info@sosyalmedyaegitimzirvesi.com

14 – 15 EKİM 2016 SOSYAL MEDYA
EĞİTİM ZİRVESİ TAMAMLANDI!

sosyal medya eğitim zirvesi
14 – 15 Ekim 2016 Sosyal Medya Eğitim Zirvesi

14 – 15 Ekim 2016 Sosyal Medya Eğitim Zirvesi Tamamlandı!

14 – 15 Ekim tarihlerinde düzenlediğimiz Sosyal Medya Eğitim Zirvesi, Türkiye’nin başarılı sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanları, fenomenleri, marka kurucuları ile birlikte keyifli bir şekilde tamamlandı.

14 Ekim Cuma günü Taksim Titanic City Hotel’de saat 10.00’da başlayan etkinliğimizde, “Sosyal Medya Ne İşe Yarar?” sorusunun cevaplarını verdik, online platformların tüm sırlarını anlattık.

İlk olarak SEO Akademi Eğitmeni ve Web Tasarım Uzmanı Cem Orman, zirvenin açılışını yaparak işlenecek konular hakkında katılımcılara bilgi verdi. 2 gün sürecek olan etkinliğin içeriği hakkında soruları yanıtladı.

Sosyal Medya Eğitim Zirvesi ilk oturumu olan Sosyal Medya İstatistikleri bölümünde sosyal medya kursları eğitmenimiz Hülya Şahin, internetin nasıl bulunduğunu ve zamanla nasıl değiştiğini, Türkiye’deki online sosyal medya/internet kullanım istatistiklerini ve bunlardan elde edilecek sonuçların nasıl değerlendirileceğini, online dünyanın marka yaratmadaki önemini ve dijital pazarlama stratejilerinin nasıl oluşturulacağını anlattı.

İkinci oturumda ise SEO Akademi eğitmeni Cem Orman, Sosyal Medya kavramının nasıl ortaya çıktığını, hangi araçların kullanıldığını, sosyal medyanın toplumda yarattığı etkileri anlattı. Kahve molamızın ardından Dijital Pazarlamanın Temelleri adlı oturumumuzda geleneksel ve dijital pazarlama arasındaki farklar, internetin pazarlamaya etkisi, yeni medyanın nasıl kullanılacağı ve dijital PR yaratmanın yolları örneklerle anlatıldı.

Yemek molasının ardından sosyal medya kursu eğitmeni ve Web Tasarım Uzmanı Cem Orman, Sosyal Medyada SEO bölümünde en çok kullanılan sosyal medya araçlarından ve kullanım tekniklerinden; Facebook, Twitter, Instagram gibi sosyal medya araçlarının SEO’ya nasıl etki ettiğinden, sosyal medya hesaplarının nasıl markalaştırılacağından bahsetti.
Öğleden sonraki bir diğer oturumumuzda ise Vine Fenomeni Nilay Toprak, sosyal medya kanallarında beğenilen ve paylaşılan bir isim olmanın yollarını, sadık takipçi kitlesi oluşturmanın püf noktalarını, Twitter ve Vine fenomeni olmak için kişisel sırlarını anlattı.

Kahve molamızın ardından sosyal medya uzmanı olmak isteyenlerin bilmesi gereken müşteri ilişkileri teknikleri, ajanslarda çalışacak olanların işine yarayacak öneriler, sosyal medyada proje hazırlamak isteyenlerin ön çalışmalarını nasıl yapmaları gerektiği bütçe ve hedef kitle belirleme, marka konumlandırma ve uygulama aşamaları anlatıldı.
İlk gün eğitimimiz katılımcıların sorularının yanıtlanması ile tamamlandı.
2. Gün Sosyal Medya Eğitim Zirvesi, Dijital Pazarlama Uzmanı Yılmaz Bozan’ın konuşması ile açıldı. Eğitmenimiz Online İtibar ve Marka Yönetimi oturumunda markanın sanal dünyaya nasıl adapte edileceğini ve takip edileceğini, online itibarın markaya etkisini anlattı.

Sosyal Medya’da Marka Konumlandırması oturumunda ise eğitmenimiz, sosyal medya araçlarını kullanarak dijital kimlik oluşturmayı, mecra yönetiminde başarı kriterlerini, iletişim ağını sağlıklı bir şekilde kurmayı katılımcılarımıza anlattı.

Uygulamalı eğitim bölümümüzde ise Facebook, Twitter, Linkedin, Instagram, Pinterest gibi sosyal medya araçlarında kampanya ve reklam oluşturmayı, en çok kullanılan reklam modellerini, reklamları yönetmeyi gösteren eğitmenimiz katılımcılarımızla birlikte kampanya hazırladı. Kampanya oluşturma ve yayınlamanın tüm aşamalarını tek tek gösteren Yılmaz Bozan, kampanya verilerini yorumlamayı da anlattı.

Dijital Medya Planlama ve Optimizasyonu oturumunda ise dijital medya planlamanın hangi temeller üzerine oturtulduğunu, reklam kanallarının nasıl yönetileceğini, reklam satın almanın mantıklı olup olmadığını, reklamların nasıl optimize edileceğini anlatan sosyal medya kursu eğitmenimiz, mobil pazarlamaya da dikkat çekti.

Kahve molasından sonra Nöropazarlama Uzmanı Seda Genç, online reklamın temellerinden, reklam kanallarının yönetiminden, hangi hedef kitleye hangi reklamlarla ulaşmak gerektiğinden bahsetti.

Uzman Psikolog Mehmet Ali Erkuş ise sosyal medyada pazarlama psikolojisinin ne olduğunu, ikna yöntemlerini, duygusal pazarlamanın nasıl yapılacağını, online dünyada tüketicilerle empati kurmayı anlattı.

Son bölümde ise 2 gün boyunca anlatılanlar derlendi ve katılımcıların soruları yanıtlandı. Ardından yapılan çekilişle 1 kişiye SEO Akademi’den SEO Eğitimi, 1 kişiye Foto Life Akademi’den Temel Fotoğrafçılık Kursu hediye edildi. Sertifikaların dağıtılmasından sonra hatıra fotoğrafları çekilerek sosyal medya eğitimi katılımcılarına veda edildi.